Institucion

Ministria e Energjisė dhe Industrisė e Shqipėrisė

Hartimi dhe zbatimi i politikave qė synojnė garantimin e furnizimit me energji tė vendit, shfrytėzimin e burimeve energjitike dhe minerale nė funksion tė zhvillimit tė qėndrueshėm ekonomik dhe dobishmėrisė publike, nxitjen e zhvillimit industrial me standarde sa mė miqėsore pėr mjedisin.

Grupet e fundit tė tė dhėnave