Vdekshmėria nga Sėmundje Tumorale 1993 ? 2009

Vdekjet nga sėmundjet tumorale pėrbėjnė shtatėmbėdhjetė pėrqind tė rasteve nė mjekėsinė shqiptare. Nė nivelin vdekshmėrie pėr njėqindmijė banorė tumoret kanė shėnuar rritje vit pas viti. Rrija nė vlerė e kėtij treguesi dėshmon politikė shėndetėsore tė pamjaftueshme pėr tė siguruar diagnostikim dhe shėrim.

Skedarė dhe informacione

Metadata

Meta Value
Autor admin
Mirėmbajtės Aranita Brahaj
Krijuar 2012-11-20 10:10:34.0
Ndryshuar 2017-01-03 10:36:14.0
Mbulesa gjeografike
Prejardhja
Institucion Albanian Institute of Science
Mbulesa gjeografike
Fokus gjeografik
Kategori Ekonomia
Shpeshtėsia e pėrditėsimit
Licenca License Not Specified

Botuesi

Albanian Institute of Science

Tė dhėnave gjithsej: 708

Licenca

License Not Specified

Shpėrndaje nė rrjetet shoqėrore

Grupet e fundit tė tė dhėnave

Gjithashtu nė formatet

Pėrmbajtja e kėtij grupi tė dhėnash mund tė tėrhiqet dhe nga ndėrfaqja e programuar (API) si JSON, XML dhe RDF