Tė punėsuar nė Sistemin Bankar 2014

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėna lidhur me tregun e punės nė sistemin bankar, konkretisht numrin e personave tė punėsuar nė banka tė nivelit tė dytė me vitin 2014. Tė dhėnat e marra nga Shoqata Shqiptare e Bankave na vijnė nė ndihmė tė analizojmė ritmin e rritjes apo tkurrjes sė tregut tė punės nė kėtė sektor si dhe cilėsinė e shėrbimit ndaj klientit qoftė ky individė apo biznes.

Skedarė dhe informacione

Metadata

Meta Value
Autor admin
Mirėmbajtės Griselda Rruci
Krijuar 2015-10-19 14:17:37.0
Ndryshuar 2017-01-03 10:40:57.0
Mbulesa gjeografike
Prejardhja
Institucion Albanian Institute of Science
Mbulesa gjeografike
Fokus gjeografik
Kategori Shendetesi
Shpeshtėsia e pėrditėsimit
Licenca License Not Specified

Botuesi

Albanian Institute of Science

Tė dhėnave gjithsej: 708

Licenca

License Not Specified

Shpėrndaje nė rrjetet shoqėrore

Grupet e fundit tė tė dhėnave

Gjithashtu nė formatet

Pėrmbajtja e kėtij grupi tė dhėnash mund tė tėrhiqet dhe nga ndėrfaqja e programuar (API) si JSON, XML dhe RDF