Popullsia nė Tiranė nė vitet 2001-2009

Tirana ėshtė njė ndėr qytetet mė tė synuara pėr banim nga shqiptarėt. Ndėr vite ajo ka qenė mikpritėse e shumė tė ardhurėve nga rrethet, por edhe shumė tė tjerė janė larguar prej saj. Gjithsesi, ritmet e numrit tė banorėve nė kryeqytet kanė gjithmonė rritėse.

Skedarė dhe informacione

Type Document Name Status
popullsia_ne_tirane.xls

Metadata

Meta Value
Autor admin
Mirėmbajtės Blerta Zilja, M.Sc
Krijuar 2012-02-28 12:03:12.0
Ndryshuar 2017-01-03 10:34:41.0
Mbulesa gjeografike
Prejardhja
Institucion Albanian Institute of Science
Mbulesa gjeografike
Fokus gjeografik
Kategori Ekonomia
Shpeshtėsia e pėrditėsimit
Licenca License Not Specified

Botuesi

Albanian Institute of Science

Tė dhėnave gjithsej: 708

Licenca

License Not Specified

Shpėrndaje nė rrjetet shoqėrore

Grupet e fundit tė tė dhėnave

Gjithashtu nė formatet

Pėrmbajtja e kėtij grupi tė dhėnash mund tė tėrhiqet dhe nga ndėrfaqja e programuar (API) si JSON, XML dhe RDF