Partia Socialiste - fonde dhe shpenzime zgjedhore 2013

Nė fushatėn zgjedhore pėr kuvend 2013, Partia Socialiste njėkohėsisht partia kryesore e koalicionit fitues tė zgjedhjeve ka arritur tė figurė njė fond prej rreth tetėdhjetė milion lekė (afėrsisht 741 467 $). Ndėrkohė sipas raporteve financiare zyrtare partia ka shpenzuar dyfishin e asaj qė ka grumbulluar. Konkretisht shpenzimet nė total pėr fushatėn janė njėqind e tetėdhjetė e shtatė milion lekė. Thėnė me fjalė tė thjeshta, 57 % e shpenzimeve nuk janė mbuluar nga fondet e mbledhura apo tė vėna nė dispozicion tė fushatės.

Skedarė dhe informacione

Metadata

Meta Value
Autor admin
Mirėmbajtės Msc. Olta Begu
Krijuar 2013-12-19 11:05:35.0
Ndryshuar 2017-01-03 10:37:10.0
Mbulesa gjeografike
Prejardhja
Institucion Albanian Institute of Science
Mbulesa gjeografike
Fokus gjeografik
Kategori Ekonomia
Shpeshtėsia e pėrditėsimit
Licenca License Not Specified

Botuesi

Albanian Institute of Science

Tė dhėnave gjithsej: 708

Licenca

License Not Specified

Shpėrndaje nė rrjetet shoqėrore

Grupet e fundit tė tė dhėnave

Gjithashtu nė formatet

Pėrmbajtja e kėtij grupi tė dhėnash mund tė tėrhiqet dhe nga ndėrfaqja e programuar (API) si JSON, XML dhe RDF