Paga minimale nė Shqipėri, rajon dhe Europė nga 1 Janar 2015

Open Data Albania ka pėrditėsuar tė dhėnat mbi nivelin e pagės minimale nė vend, Ballkan dhe Europė. Paga minimale ėshtė paga mė e ulėt qė ėshtė e detyrueshme tė zbatohet nga ēdo punėdhėnės, vendas ose i huaj. Paga minimale pėrcaktohet me Vendim tė Kėshillit tė Ministrave me propozimin e Ministrit tė Punės. Paga minimale mujore nė shkallė vendi aktualisht ėshtė 22 000 lekė. Kjo pagė jepet pėr 174 orė pune nė muaj tė kryera gjatė kohės normale tė punės.

Skedarė dhe informacione

Metadata

Meta Value
Autor admin
Mirėmbajtės
Krijuar 2015-04-13 11:20:05.0
Ndryshuar 2017-01-03 10:40:27.0
Mbulesa gjeografike
Prejardhja
Institucion Albanian Institute of Science
Mbulesa gjeografike
Fokus gjeografik
Kategori Shendetesi
Shpeshtėsia e pėrditėsimit
Licenca License Not Specified

Botuesi

Albanian Institute of Science

Tė dhėnave gjithsej: 708

Licenca

License Not Specified

Shpėrndaje nė rrjetet shoqėrore

Grupet e fundit tė tė dhėnave

Gjithashtu nė formatet

Pėrmbajtja e kėtij grupi tė dhėnash mund tė tėrhiqet dhe nga ndėrfaqja e programuar (API) si JSON, XML dhe RDF