Nxėnės tė regjistruar nė arsimin nėntė vjeēar sipas gjinive 1991 ? 2010

Tkurrja e popullsisė nė dy dekadat e fundit ka dhėnė rezultate tė ndjeshme edhe tek numri i nxėnėsve qė regjistrohen vit pas viti pėr tė ndjekur arsimin nėntėvjeēarė. Open Data Albania ku hulumtuar mbi numrin e nxėnėsve qė regjistrohen ēdo vit pėr tė vijuar arsimin nėntėvjeēarė si pjesė e detyrueshme e sistemit arsimor.

Skedarė dhe informacione

Type Document Name Status
nxenes_1991_-_2010_1111.xls

Metadata

Meta Value
Autor admin
Mirėmbajtės Aranita Brahaj
Krijuar 2012-11-20 20:00:12.0
Ndryshuar 2017-01-03 10:36:14.0
Mbulesa gjeografike
Prejardhja
Institucion Albanian Institute of Science
Mbulesa gjeografike
Fokus gjeografik
Kategori Ekonomia
Shpeshtėsia e pėrditėsimit
Licenca License Not Specified

Botuesi

Albanian Institute of Science

Tė dhėnave gjithsej: 708

Licenca

License Not Specified

Shpėrndaje nė rrjetet shoqėrore

Grupet e fundit tė tė dhėnave

Gjithashtu nė formatet

Pėrmbajtja e kėtij grupi tė dhėnash mund tė tėrhiqet dhe nga ndėrfaqja e programuar (API) si JSON, XML dhe RDF