Minerali i Kromit tregues tė volumit tregtar 2005 ? 2013

Open Data Albania ka hulumtuar mbi nxjerrjen dhe volumin tregtar tė mineralit tė kromit gjatė 2005-2013. Nė vitet 1970-1990 Shqipėria ka qenė prodhuesi i parė i kromit nė Evropė dhe renditej e dyta ne botė nė eksportin dhe prodhim. Aktualisht eksportohet e gjithė sasia e kromit qė eksplorohet nė vend, pasi mungesa e industrisė sė rėndė nuk mundėson kėrkesė tė brendshme pėr kėtė mineral.

Metadata

Meta Value
Autor admin
Mirėmbajtės ODA
Krijuar 2014-03-25 11:45:25.0
Ndryshuar 2017-01-03 10:41:05.0
Mbulesa gjeografike
Prejardhja
Institucion Albanian Institute of Science
Mbulesa gjeografike
Fokus gjeografik
Kategori Shendetesi
Shpeshtėsia e pėrditėsimit
Licenca License Not Specified

Botuesi

Albanian Institute of Science

Tė dhėnave gjithsej: 708

Licenca

License Not Specified

Shpėrndaje nė rrjetet shoqėrore

Grupet e fundit tė tė dhėnave

Gjithashtu nė formatet

Pėrmbajtja e kėtij grupi tė dhėnash mund tė tėrhiqet dhe nga ndėrfaqja e programuar (API) si JSON, XML dhe RDF