Kredia pėr bizneset sipas aktivitetit ekonomik gjatė 2007-2013

Open Data Albania ka pėrditėsuar tė dhėnat mbi ecurinė e kredisė pėr bizneset sipas aktivitetit ekonomik. Nė fund tė vitit 2014, huaja pėr ekonominė arriti nė 547 miliardė lekė, duke shėnuar njė rėnie prej prej 6.8 miliardė lekė, apo 1.22%. Kredia pėr biznes ka ardhur vazhdimisht nė rėnie nė kushtet kur bankat si pasojė e krizės ekonomike kanė forcuar kushtet pėr huadhėnie.

Skedarė dhe informacione

Type Document Name Status
kredia_sipas_sektoreve_Shqip.xls

Metadata

Meta Value
Autor admin
Mirėmbajtės ODA
Krijuar 2014-03-06 15:47:43.0
Ndryshuar 2017-01-03 10:39:29.0
Mbulesa gjeografike
Prejardhja
Institucion Albanian Institute of Science
Mbulesa gjeografike
Fokus gjeografik
Kategori Shendetesi
Shpeshtėsia e pėrditėsimit
Licenca License Not Specified

Botuesi

Albanian Institute of Science

Tė dhėnave gjithsej: 708

Licenca

License Not Specified

Shpėrndaje nė rrjetet shoqėrore

Grupet e fundit tė tė dhėnave

Gjithashtu nė formatet

Pėrmbajtja e kėtij grupi tė dhėnash mund tė tėrhiqet dhe nga ndėrfaqja e programuar (API) si JSON, XML dhe RDF