Investimet e Huaja Direkte nė Shqipėri Krahasuar me Rajonin

Investimet e huaja direkte, pėrfshijnė investimet e individėve dhe institucioneve tė huaja nė ekonominė vendase, pėr blerjen e tė paktėn 10% tė kapitalit tė njė ndėrmarrje. Open Data Albania ka kryer njė hulumtim mbi vlerėn e investimeve tė huaja direkte (IHD) nė Shqipėri dhe rajon, bazuar nė tė dhėnat e Bankės Botėrore.

Skedarė dhe informacione

Type Document Name Status
Ihdallcountries.xls

Metadata

Meta Value
Autor admin
Mirėmbajtės RE
Krijuar 2012-02-28 12:03:12.0
Ndryshuar 2017-01-03 10:34:33.0
Mbulesa gjeografike
Prejardhja
Institucion Albanian Institute of Science
Mbulesa gjeografike
Fokus gjeografik
Kategori Ekonomia
Shpeshtėsia e pėrditėsimit
Licenca License Not Specified

Botuesi

Albanian Institute of Science

Tė dhėnave gjithsej: 708

Licenca

License Not Specified

Shpėrndaje nė rrjetet shoqėrore

Grupet e fundit tė tė dhėnave

Gjithashtu nė formatet

Pėrmbajtja e kėtij grupi tė dhėnash mund tė tėrhiqet dhe nga ndėrfaqja e programuar (API) si JSON, XML dhe RDF