Inflacioni pėr muajt e vitit 2013

Open Data Albania ka hulumtuar mbi inflacionin e vitit 2013, pėr periudhėn janar  2013- janar 2014.  Inflacioni ėshtė  tregues i ndryshimit tė nivelit tė pėrgjithshėm tė ēmimeve nė njė ekonomi. Ai matet si ndryshimi i Indeksit tė Ēmimeve tė Konsumit (IĒK), pra me ndryshimin e ēmimit tė njė shporte artikujsh e cila pėrfaqėson mallrat qė konsumohen zakonisht nga njė familje.

Skedarė dhe informacione

Metadata

Meta Value
Autor admin
Mirėmbajtės Olta Begu
Krijuar 2014-04-30 15:32:22.0
Ndryshuar 2017-01-03 10:39:23.0
Mbulesa gjeografike
Prejardhja
Institucion Albanian Institute of Science
Mbulesa gjeografike
Fokus gjeografik
Kategori Shendetesi
Shpeshtėsia e pėrditėsimit
Licenca License Not Specified

Botuesi

Albanian Institute of Science

Tė dhėnave gjithsej: 708

Licenca

License Not Specified

Shpėrndaje nė rrjetet shoqėrore

Grupet e fundit tė tė dhėnave

Gjithashtu nė formatet

Pėrmbajtja e kėtij grupi tė dhėnash mund tė tėrhiqet dhe nga ndėrfaqja e programuar (API) si JSON, XML dhe RDF