Fonde dhe Shpenzime Elektorale, Fushata 2009

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim ne lidhje me fonde tė mbledhura dhe shpenzuara nga subjektet zgjedhore nė fushatė 2009. Ky hulumtim bazohet tek tė dhėna zyrtare tė raporteve tė vetė subjekteve zgjedhore, paraqitur pėr auditim pranė ekspertėve kontabėl. Subjektet zgjedhore pėrftojnė fond e publike dhe jopublike. Fondet Publike janė tė ardhurat qė partitė pėrfitojnė drejtpėrdrejt nga buxheti i shtetit sipas parashikimeve ligjore nė fuqi.

Skedarė dhe informacione

Metadata

Meta Value
Autor admin
Mirėmbajtės Olta Begu - MsC Drejtim Financiar; Aranita Brahaj Ma ? E Drejtė Publike
Krijuar 2013-06-21 12:57:56.0
Ndryshuar 2017-01-03 10:36:47.0
Mbulesa gjeografike
Prejardhja
Institucion Albanian Institute of Science
Mbulesa gjeografike
Fokus gjeografik
Kategori Shendetesi
Shpeshtėsia e pėrditėsimit
Licenca License Not Specified

Botuesi

Albanian Institute of Science

Tė dhėnave gjithsej: 708

Licenca

License Not Specified

Shpėrndaje nė rrjetet shoqėrore

Grupet e fundit tė tė dhėnave

Gjithashtu nė formatet

Pėrmbajtja e kėtij grupi tė dhėnash mund tė tėrhiqet dhe nga ndėrfaqja e programuar (API) si JSON, XML dhe RDF