Depozitat sipas afatit tė maturimit 1993-2012

Open Data Albania po hulumton lidhur me dinamikėn e depozitave pa afat dhe me afat nė Republikėn e Shqipėrisė. Depozita pa afat konsiderohen depozitat ku personat fizikė apo juridikė  mund tė mbajnė paratė e tyre dhe tė kenė mundėsi pėr t`i tėrhequr ato nė ēdo kohė.  Sa mė gjatė tė depozitohen kėto para aq mė shumė interesa gjenerohen. Ndėrsa depozitat me afat janė ato depozita ku parave tė depozituara ju paracaktohet njė afat i caktuar maturimi.

Skedarė dhe informacione

Metadata

Meta Value
Autor admin
Mirėmbajtės Griselda Rruci
Krijuar 2013-08-24 12:28:38.0
Ndryshuar 2017-01-03 10:36:55.0
Mbulesa gjeografike
Prejardhja
Institucion Albanian Institute of Science
Mbulesa gjeografike
Fokus gjeografik
Kategori Ekonomia
Shpeshtėsia e pėrditėsimit
Licenca License Not Specified

Botuesi

Albanian Institute of Science

Tė dhėnave gjithsej: 708

Licenca

License Not Specified

Shpėrndaje nė rrjetet shoqėrore

Grupet e fundit tė tė dhėnave

Gjithashtu nė formatet

Pėrmbajtja e kėtij grupi tė dhėnash mund tė tėrhiqet dhe nga ndėrfaqja e programuar (API) si JSON, XML dhe RDF