Dėmi ekonomik sipas sektorėve pėr vitet 2008-2012

Me qėllim rritjen e transparencės nė pėrdorimin e fondeve publike, pėrgjegjshmėrisė nė administrimin e tyre dhe evidentimit tė abuzimeve tė ndodhura midis tė tjerave nė sigurimin e tė ardhurave dhe kryerjen e shpenzimeve tė buxhetit, Kontrolli i Lartė  Shtetit ushtron veprimtarinė e tij nėpėrmjet kontrollit financiar, ku auditohet ligjshmėria dhe rregullshėmiria e pėrdorimit tė fondeve, vlerėsimit dhe kontrolleve tė tjera specifike.

Skedarė dhe informacione

Metadata

Meta Value
Autor admin
Mirėmbajtės Blerta Zilja, M.Sc.
Krijuar 2013-10-09 10:34:12.0
Ndryshuar 2017-01-03 10:36:52.0
Mbulesa gjeografike
Prejardhja
Institucion Albanian Institute of Science
Mbulesa gjeografike
Fokus gjeografik
Kategori Ekonomia
Shpeshtėsia e pėrditėsimit
Licenca License Not Specified

Botuesi

Albanian Institute of Science

Tė dhėnave gjithsej: 708

Licenca

License Not Specified

Shpėrndaje nė rrjetet shoqėrore

Grupet e fundit tė tė dhėnave

Gjithashtu nė formatet

Pėrmbajtja e kėtij grupi tė dhėnash mund tė tėrhiqet dhe nga ndėrfaqja e programuar (API) si JSON, XML dhe RDF