Buxheti i Shtetit sipas Funksioneve 2015

Open Data Albania ka hulumtuar mbi Shpėrndarjen e Buxhetit tė Shtetit 2015 sipas Funksioneve. Burim i kėtijė hulumtimi ėshtė Ligji Nr.160/2014, Pėr Buxhetin e Shtetit 2015. Buxhetimi pėr Funksion ėshtė bazuar nė klasifikimin e sugjeruar nga Fondi Monetar Ndėrkombėtar pėr Statistikat e Financave Publike.

Skedarė dhe informacione

Metadata

Meta Value
Autor admin
Mirėmbajtės ODA
Krijuar 2014-12-23 18:20:19.0
Ndryshuar 2017-01-03 10:40:18.0
Mbulesa gjeografike
Prejardhja
Institucion Albanian Institute of Science
Mbulesa gjeografike
Fokus gjeografik
Kategori Shendetesi
Shpeshtėsia e pėrditėsimit
Licenca License Not Specified

Botuesi

Albanian Institute of Science

Tė dhėnave gjithsej: 708

Licenca

License Not Specified

Shpėrndaje nė rrjetet shoqėrore

Grupet e fundit tė tė dhėnave

Gjithashtu nė formatet

Pėrmbajtja e kėtij grupi tė dhėnash mund tė tėrhiqet dhe nga ndėrfaqja e programuar (API) si JSON, XML dhe RDF