Buxheti i Shtetit pėr Funksionin Mbrojta Sociale dhe Transferta pėr Individ dhe Familje 2011-2016

Open Data Albania ka hulumtuar mbi Shpėrndarjen e Buxhetit tė Shtetit pėr funksionin buxhetor Mbrojtja Sociale. Mbrojtja sociale ėshtė tėrėsia e mekanizmave tė ndihmės qė u lejon individėve ose familjeve tė pėrballojnė financiarisht pasojat e rreziqeve sociale, dmth situatave qė mund tė shkaktojnė ulje tė burimeve ose rritje tė shpenzimeve si pleqėria, sėmundjet, invaliditeti, papunėsia, shpenzime tė familjes, etj.

Metadata

Meta Value
Autor admin
Mirėmbajtės Griselda RRUCI
Krijuar 2016-05-16 09:54:22.0
Ndryshuar 2017-01-03 10:39:03.0
Mbulesa gjeografike
Prejardhja
Institucion Albanian Institute of Science
Mbulesa gjeografike
Fokus gjeografik
Kategori Shendetesi
Shpeshtėsia e pėrditėsimit
Licenca License Not Specified

Botuesi

Albanian Institute of Science

Tė dhėnave gjithsej: 708

Licenca

License Not Specified

Shpėrndaje nė rrjetet shoqėrore

Grupet e fundit tė tė dhėnave

Gjithashtu nė formatet

Pėrmbajtja e kėtij grupi tė dhėnash mund tė tėrhiqet dhe nga ndėrfaqja e programuar (API) si JSON, XML dhe RDF