Autor tė dėnuar pėr krime seksuale 2004-2012

Open Data Albania ka hulumtuar lidhur me vepra penale krime seksuale nė Republikėn e Shqipėrisė nė harkun kohor 2004-2012. Ky hulumtim ka pėr qėllim tė publikojė dhe analizojė tė dhėnat e Ministrisė sė Drejtėsisė mbi numrin e personave qė janė dėnuar pasi janė akuzuar se kanė kryer kėto vepra penale. Disa nga krimet seksuale mė tė pėrhapura janė krimet qė lidhen me shfrytėzimin e prostitucionit, marrėdhėnie seksuale ose homoseksuale me tė mitur e tė rritur, kryerja e veprave tė turpshme etj.

Skedarė dhe informacione

Metadata

Meta Value
Autor admin
Mirėmbajtės Griselda Rruci
Krijuar 2014-01-20 11:59:07.0
Ndryshuar 2017-01-03 10:37:18.0
Mbulesa gjeografike
Prejardhja
Institucion Albanian Institute of Science
Mbulesa gjeografike
Fokus gjeografik
Kategori Ekonomia
Shpeshtėsia e pėrditėsimit
Licenca License Not Specified

Botuesi

Albanian Institute of Science

Tė dhėnave gjithsej: 708

Licenca

License Not Specified

Shpėrndaje nė rrjetet shoqėrore

Grupet e fundit tė tė dhėnave

Gjithashtu nė formatet

Pėrmbajtja e kėtij grupi tė dhėnash mund tė tėrhiqet dhe nga ndėrfaqja e programuar (API) si JSON, XML dhe RDF